Ακαδημίες Μπάσκετ στην Ελλάδα απο το coachbasketball.gr

2o ALL – STAR GAME of LARISSA

Δευτέρα, 15 Απριλίου 2013 0 comments

Τα Σωματεία Μπάσκετ του Νομού, με τη στήριξη της Περιφέρειας Θεσσαλίας και τη συνεργασία της ΕΣΚΑΘ, διοργανώνουν για δεύτερη χρονιά μια γιορτή του Αθλητισμού, το BASKETBALL ALL-STAR GAME, με στόχο να το γίνει θεσμός.
Η αγάπη των ερασιτεχνών παραγόντων για το άθλημα και η συνεχής τους προσπάθεια για προσέλκυση όλο και περισσότερων παιδιών στον αθλητισμό και δη στο μπάσκετ τους ώθησε να συνεργαστούν για ακόμα μια φορά, για μια εκδήλωση του τοπικού μπάσκετ, μια γιορτή για παιδιά και φίλους του αθλήματος.


Την Πέμπτη 25 Απριλίου και ώρα 19:00 στο κλειστό της Νεάπολης θα συγκεντρωθούν για να αγωνιστούν οι καλύτεροι μπασκετμπολίστες του Νομού Λάρισας όλων των κατηγοριών, από τη Β ΕΣΚαΘ μέχρι τη Γ Εθνική, αλλά και επίλεκτοι από όλη τη Θεσσαλία. Αυτοί θα προκύψουν από ψηφοφορία του φίλαθλου κοινού της πόλης, μέσω λίστας που ήδη κοινοποιήθηκε στον τύπο αλλά και θα μοιραστεί με φυλλάδια σε όλα τα σχολεία, καθώς και από ψηφοφορία που έγινε μεταξύ των προπονητών των ομάδων.
Επίσης οι φίλαθλοι θα απολαύσουν τους καθιερωμένους διαγωνισμούς τριπόντων και καρφωμάτων, αλλά και αγώνα επίδειξης Παίδων και Εφήβων.
Βραβεύσεις, κληρώσεις δώρων και πολλές εκπλήξεις περιμένουν όσους βρεθούν στη Νεάπολη στις 25 Απριλίου, ενώ η είσοδος θα είναι δωρεάν για όλα τα παιδιά μέχρι 17 ετών.
Στα πλαίσια του All-Star, το Σάββατο και την Κυριακή 27 & 28 Απριλίου θα διοργανωθεί Σεμινάριο Προπονητών, με τη συμμετοχή εως τώρα του Ηλία Ζούρου ,Δημήτρη Πρίφτη& Κώστα Μίσσα.Αναμένουμε τη συμμετοχή και παρουσία όλων των φίλων του Αθλητισμού και του Μπάσκετ!

Η διαδικασία ψηφοφορίας είναι: Στέλνουμε LAR κενό, το ονοματεπώνυμο του παίκτη και αποστολή στο 54045(0,25 € + ΦΠΑ από την εταιρια m-stat) .Η λίστα των παιχτών είναι:





ΓΚΑΡΝΤ:
ΑΔΑΜΟΠΟΥΛΟΣ Στέλιος (Σπάρτακος)
ΑΡΓΥΡΟΥΛΗΣ Άρης (Ερμής Αγιάς)
ΒΑΛΙΩΤΗΣ Αχιλλέας (Φοίβος)
ΒΑΦΕΙΑΔΗΣ Χρήστος (Αετοί)
ΒΛΑΧΟΥΛΗΣ Γιώργος (Φοίνικας)
ΓΚΟΒΑΡΗΣ Σωτήρης (Εθνικός)
ΓΙΩΤΑΚΗΣ Κώστας (Σπρίντερς)

ΓΟΡΓΟΛΗΣ Γιάννης (Φοίνικας)
ΓΟΥΡΝΑΡΗΣ Αχιλλέας (Μύτικας)
ΚΑΛΑΜΠΟΥΚΑΣ Θάνος (Εθνικός)
ΚΑΡΑΔΗΜΑΣ Χρήστος (Σπάρτακος)
ΚΑΣΤΩΡΗΣ Ζήσης (Σουφλάρια)
ΚΑΤΣΑΒΕΛΗΣ Γιώργος (Φοίβος)
ΚΗΠΟΥΡΟΣ Κώστας (Αετός Διλόφου)
ΚΟΜΝΟΣ Γιώργος (Μύτικας)
ΚΥΡΙΑΚΟΠΟΥΛΟΣ Βασίλης (Α.Ο.Αστέρας)
ΜΕΚΡΑΣ Βαγγέλης (Φοίβος)
ΜΗΛΙΩΝΗΣ Χρήστος (Α.Ο.Αστέρας)
ΜΠΑΜΠΑΝΑΤΣΑΣ Θανάσης (Γ.Σ.Αμπελώνα)
ΜΠΑΣΔΕΚΗΣ Γιάννης (Ε.Α.Λ.)
ΜΠΙΖΙΑΚΗΣ Δημήτρης (Ε.Α.Λ.)
ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ Γιώργος (Κέλτες)
ΟΥΖΟΥΝΗΣ Χρήστος (Νίκαια 2012)
ΠΡΑΠΠΑΣ Νίκος (Ε.Α.Λ.)
ΣΟΦΑΔΙΤΗΣ Βασίλης (Γ.Σ.Φαρσάλων)
ΤΖΑΝΑΣ Σπύρος (Αετός Διλόφου)
ΤΣΑΚΝΑΚΗΣ Γιώργος (Α.Ε.Λ.)
ΤΣΙΑΒΕΣ Θανάσης (Α.Ο.Αστέρας)
ΤΣΙΑΜΟΥΡΑΣ Γιώργος (Γ.Σ.Φαρσάλων)
ΤΣΙΤΡΟΥΛΗΣ Φάνης (Σπρίντερς)
ΧΑΙΡΕΤΙΔΗΣ Λάζαρος (Α.Ο.Αστέρας)
ΧΑΛΚΙΑΣ Κλεάνθης (Ερμής Αγιάς)
ΧΑΜΟΣ Λευτέρης (Φοίβος)

ΦΟΡΓΟΥΟΡΝΤ:
ΒΗΣΣΑΡΙΟΥ Αχιλλέας (Αετοί)
ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ Γιώργος (Αετός Διλόφου)
ΓΚΟΥΝΤΕΛΑΚΗΣ Αντώνης (Ολύμπια)
ΓΟΥΛΑΣ Στέλιος (Α.Ο.Αστέρας)
ΔΗΜΗΡΗΣ Γιάννης (Ολύμπια)
ΚΑΤΣΙΛΟΥΛΗΣ Ηλίας (Νίκαια 2012)
ΚΟΝΔΥΛΟΠΟΥΛΟΣ Δημήτρης (Α.Ε.Λ.)
ΚΟΡΔΑΜΠΑΛΟΣ Σπύρος (Μύτικας)
ΚΟΤΣΩΝΑΣ Θρασύβουλος (Γ.Σ.Νίκαιας)
ΚΟΥΛΙΟΥΜΠΑΣ Χρήστος (Γ.Σ.Ε.Ελασσόνας)
ΜΑΡΓΑΡΙΤΗΣ Θεόδωρος (Γ.Σ.Φαρσάλων)
ΜΑΡΓΑΡΙΤΟΠΟΥΛΟΣ Αποστόλης (Γ.Σ.Νίκαιας)
ΜΙΧΑΣ Μιχάλης (Κεραυνός)
ΜΠΑΡΓΙΩΤΑΣ Γιώργος (Α.Ο.Σουφλάρια)
ΜΠΛΙΑΤΖΑΣ Κίμων (Γ.Σ.Ε.Ελασσόνας)
ΜΠΟΤΗΣ Δημήτρης (Ε.Α.Λ.)
ΠΑΛΑΣΚΑΣ Παναγιώτης (Γ.Σ.Αμπελώνα)
ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ Ανδρέας (Κεραυνός)
ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ Γιώργος (Σπάρτακος)
ΠΙΣΠΙΡΙΚΟΣ Μιχάλης (Γ.Σ.Ε.Ελασσόνας)
ΣΚΥΦΤΑΣ Θάνος (Κεραυνός)
ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ Δημήτρης (Γ.Σ.Νίκαιας)
ΤΗΛΕΜΗΣ Κώστας (Γ.Σ.Ε.Ελασσόνας)
ΤΟΠΑΛΟΥΔΗΣ Παναγιώτης (Μύτικας)
ΤΣΟΥΜΑΣ Γιώργος (Φοίνικας)
ΧΑΛΚΙΑΣ Κώστας (Α.Ε.Λ.)
ΧΑΧΟΠΟΥΛΟΣ Αποστόλης (Εθνικός)

ΣΕΝΤΕΡ:
ΒΑΦΕΙΑΔΗΣ Στέφανος (Αετοί)
ΒΛΗΣΣΑΡΟΥΛΗΣ Χρήστος (Γ.Σ.Νίκαιας)
ΓΕΜΙΤΖΑΣ Αντώνης (Γ.Σ.Αμπελώνα)
ΓΚΑΜΠΕΤΑΣ Άρης (Ερμής Αγιάς)
ΓΚΟΥΛΙΑΚΟΣ Παναγιώτης (Ολύμπια)
ΘΕΟΔΟΣΙΟΥ Νίκος (Κεραυνός)
ΚΟΚΚΑΣ Ανδρέας (Α.Ε.Λ.)
ΜΑΡΚΟΣ Δημήτρης (Γ.Σ.Φαρσάλων)
ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ Νίκος (Ολύμπια)
ΣΟΥΛΙΩΤΗΣ Αχιλλέας (Εθνικός)







Οι προπονητές του All-Star όπως τους ψήφισαν οι συνάδελφοί τους:

1. Γιασσάρης Γρηγόρης
2. Παπαδόπουλος Αβραάμ
3. Μπουλιάκης Θανάσης
4. Ποντίκας Παναγιώτης


Top of Form 1



H καλύτερη πεντάδα όπως την ψήφισαν οι προπονητές των ομάδων του νομού:

Αθανασόπουλος Κώστας
Λάππας Γιάννης
Γκανέτσας Θάνος
Σαριμπαλίδης Κώστας
Τσιαμπαλής Στέργιος



Οι επίλεκτοι όπως ψηφίστηκαν:

Παπακώστας

Ντούρβας

Καραγιώργος

Παυλόπουλος

Κρίτσαλος




Top of Form 1





Η Οργανωτική Επιτροπή



Σκουλίδης Φώτης 6977922168

Email:info@digramma.gr

Νάκας Γιώργος 6937427597

Email:gnak15@yahoo.gr

Προβίδας Πέτρος 6974632213

Email:prope@otenet.gr

Μπαζάκης Κων/νος

Μπακοδήμος Δημήτρης

Καβριγιάννης Μαρίνος

Τριανταφύλλου Τάσος

Δαυιδ Μωυσής

Δότας Ζήσης



Για συνεχής ενημέρωση σχετικά με την εκδήλωση :http://www.facebook.com/2AllStarGameLarissaBasketball.


Share this article :

Δημοσίευση σχολίου

 
AL.GE : AL.GE | Creating Website | Johny Template | Mas Templatea | Pusat Promosi
Copyright © 2011. Basketball Academy - All Rights Reserved
Template Created by Creating Website Modify by Δημιουργία Ιστοσελίδων
Proudly powered by Blogger